בשבוע שעבר התקיים מצעד החיים ברומניה בהשתתפות קבוצה של כ-60 חברות וחברים מישראל שגם השתתפו באותו יום 30/06/19 בחתימת ערים תאומות בין העיר אשדוד בראשות ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי חבר צוות לבין ראש העיר יאסי מיחאי קיריקא.

אלמ מיל' מוטי לניאדו ואלמ מיל' יוסי שני כתבו לי בסוף המצעד:

"עברנו חוויה מרגשת ומטלטלת עד דמעות כמו גם תחושות של שמחה , של כבוד והוקרה במסע ליאסי שבמרכזו עמד מצעד החיים והטקס הממלכתי בבית העלמין ליד קבר אחים ביאסי. הטקס היה אירוע ברמה לאומית , הביא כבוד רב למדינה , לעם היהודי , לעיר יאסי לארגון צוות ולעמותה לטיפוח וקידום יהדות רומניה ע"ש הרב פנחס אליהו וסרמן זצ"ל.

מלבד המצעד והטקס קוימו טקסים מכובדים מאוד לציון כינון ערים תואמות בין יאסי לאשדוד.

ראש העיר אשדוד חבר צוות יחיאל לסרי הציג את עירו  וכן משתתפי המצעד התקבלו בכבוד רב במספר אירועים מכובדים ומאורגנים ע"י ראש עיריית יאסי מיחאי קיריקא.

זכינו אנו חברי צוות וזכתה העיר אשדוד והמדינה לכבוד והוקרה רבה. חברנו הרב יוסף וסרמן יו"ר צוות מחוז ירושלים ראוי לכל שבח. הוא ארגן את הכל בכישרון רב, באחריות רבה , בתחושה של שליחות נעלה והכל היה לכבוד ולתפארת המדינה.

מפעלו של הרב יוסף וסרמן שיזם מזה 5 שנים מצעד החיים לזכר יהדות רומניה שמאות אלפים מבניה נספו בשואה ובדגש על הטבח ביאסי שנספו בו כ-15000 קורבנות , הוא מפעל מבורך ולעניות דעתי יש מקום לתת לו מעמד מכובד ותומך בפעילות השנתית של ארגון צוות.

בכבוד ובהוקרה רבה,

מוטי לניאדו ויצחק שני

 

אנדרטה של  הרב פנחס וסרמן ז"ל, אביו של יו"ר צוות מחוז ירושלים הרב יוסף וסרמן.

 

הסכם ערים תאומות – אשדוד ויאסי -בחדר אירועים של עיריית יאסי לפני חתימה.

 

 הסכם ערים תאומות בין ראש העיר אשדוד , חבר צוות, דר' יחיאל לסרי וראש עיריית יאסי מיחאי קיריקא.

 טקס אזכרה לקורבנות הפוגרום בבית קברות ביאסי ליד קבר אחים בהשתתפות שגרירים, נציג נשיא המדינה שרים ותושבי העיר.

 

אל"מ הרב יוסף הראל עם אלמ מוטי לניאדו שתרמו רבות להצלחת המצעד בשנת 2019.